Yerel Arama İle Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Yerel aramayı kullanarak olası satışları nasıl artıracağınızı öğrenmeden önce, yerel aramanın temellerini kavramak önemlidir. Yerel arama, yerel şirketlerin yapılandırılmış veri-tabanlarında coğrafi sınırları olan anahtar kelimeleri veya arama sorgularını belirlemek için internet arama motorlarını kullanır. Yerel arama sorguları, hem arama kelimelerinin “NE” bilgilerini (ör. anahtar kelime, ad vb.) hem de adres, şehir adı, posta kodu vb. gibi “NEREDE” bilgilerini içerir.

Herkesin bildiği gibi, internet dünyayı birbirine yaklaştırdı. İnternetin harika bir etkisi, ancak yerel firmaların işlerini geliştirmeleri için bir zorluk var. Yerel Aramalar, bu rekabetçi web ortamında potansiyel müşterilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Tüketiciler yiyecek, eğlence ve alışveriş aradıklarında yerel seçeneklere ihtiyaç duyarlar. Kim bir cheesecake için otuz mil araba sürmek ister? Kimse doğru cevap değil. Arama motorları tarafından yüksek oranda tanınmıyorsanız, işinizi elinizden gelen en iyi şekilde maksimize etmiyorsunuz demektir. Bir şirket sahibi olarak, mümkün olduğunca fazla yaya trafiği istiyorsunuz. Yerel arama motoru optimizasyonu, ister yerel ister ulusal bir şirket olsun, herhangi bir kuruluşa fayda sağlayabilir. Hedeflediğiniz sonuçlardan bağımsız olarak, erişilebilirliğini artırmak istiyorsanız web sitenizi yerelleştirmelisiniz.

Yerel Arama yalnızca SEO’ya veya arama motoru optimizasyonuna yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilere bir aramanın hemen ardından istedikleri bilgileri verir.

YEREL SEO ÇOK DAHA REKABETÇİ

Bugünlerde yerel SEO giderek daha rekabetçi hale geliyor. Neden? Niye? Bunun bir nedeni, birçok yerel işletmenin yerel SEO “temellerini” yapmanın önemini nihayet fark etmesi ve aslında bu temel yerel arama stratejilerini uygulamasıdır. Bu, daha fazla yerel işletmenin sınırlı sayıda üst sıralarda yer almak için rekabet ettiği anlamına geliyor.

Daha da önemlisi, yerel arama sıralama faktörleri son birkaç yılda önemli ölçüde değişti ve yerel arama anahtar kelimeleri için sıralamayı çok daha karmaşık (ve zor) hale getirdi. Hızlı ve basit SEO düzeltmeleri artık işe yaramıyor.

Yerel işletmelerle çalışıyorsanız, bu değişen yerel SEO ortamını anlamak önemlidir. Aşağıda, mevcut en iyi uygulamalar üzerinde büyük etkisi olan bazı son değişiklikler de dahil olmak üzere, yerel arama görünürlüğünü etkileyen bazı önemli faktörler yer almaktadır:

Google Yerel 3’lü Paket ve Haritalar

Yerel Arama İle  Satışlarınızı Nasıl Artırırsınız?

Google’ın Google Local Pack’te yedi yerel işletme girişi gösterdiği daha dün gibi görünüyor. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, yerel paket 7’li paketten 3’lü pakete düşürüldü (ve yakında bir ücretli nokta ile 2’li Paket olacak), bu da onu daha da rekabetçi hale getirdi.

Bu değişikliğin ışığında, bir işletmenin Google My-Business sayfasını optimize etmek, sitelerine yerelleştirilmiş içerik eklemek, çevrimiçi işletme dizinlerinde ve alıntı sitelerinde listelenmek gibi çeşitli teknikler kullanarak yerel SEO stratejilerini genişletmesi daha da önemlidir. Tabiki de mutlu müşterilerin Google’da ve diğer üçüncü taraf çevrimiçi inceleme sitelerinde yorum bırakması.

About Author

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir